U SISKU ODRŽANA PRVA IZLOŽBA ELEKTRIČNIH I HIBRIDNIH VOZILA

U petak, 5. lipnja 2015., u 10 sati u Ulici Stjepana i Antuna Radića u Sisku održana je prva izložba električnih i hibridnih vozila.

Predstavljeno je cca 18 električnih i hibridnih automobila koji su dostupni na našem tržištu: Tesla, Nissan, Mitsubishi, Toyota, iCARO, AIXAM, Citroen, Free Duck, e-Golf, e-UP, Peugot i Electa NEVO. Prikazan je i novi prototip DOK-ING-ova XD-a. Građani Siska i njihovi gosti imali su mogućnost isprobati sve izložene automobile. Javnosti su predstavljeni i solarni automobili koje su izradili učenici 10 hrvatskih strukovnih škola: Tehničke škole Sisak, Srednje strukovne škole Velika Gorica, Tehničke škole Kutina, Strukovne škole Vice Vlatkovića Zadar, Elektrotehničke i prometne škole Osijek, Industrijsko-obrtničke škole Slavonski Brod, Elektroindustrijske i obrtničke škole Rijeka, Srednje škole Novska, Srednje škole Slunj i Strukovne škole Gospić. Nositelj ovog projekta, kojem je generalni pokrovitelj Sisačko-moslavačka županija, je Tehnička škola Sisak. Izložba, koju je otvorio ministar zaštite okoliša i prirode Mihael Zmajlović, održana je u povodu Svjetskog dana zaštite okoliša i prirode, čija je tema ove godine održivi razvoj, te Dana sisačko-moslavačke županije.